Ar žinote, kad Kajeno paprika turi nuskausminamąjį poveikį

Pagrindinė kajeno pipirų veiklioji medžiaga yra kapsaicinas. Jo junginių gali būti iki 1.5%. Taip pat juose yra aliejinių dervų (taip pat kapsaicino junginių)  iki 1.5%. Tai stipriai audinius dirginančios medžiagos, kurios sukelia kraujagyslių išsiplėtimą, taip pat mažina skausmą, nes stabdo skausmo impulsų plitimą. Reguliariai tepant audinius kapsaicinu skausmas išnysta per 3 dienas. Kapsaicinas veikia sinergistiškai su žaliojoje arbatoje aptinkamais katechinais ir vartojamas kartu veikia iki 100 kartų stipriau.
Pipiruose taip pat aptinkama 6,7 dihidrocapsaicino, nordihidrocapsaicino, homodihidrocapsaicino, homocapsaicino. Taip pat steroidinių glikozidų – kapsikozidų A ir D bei eterinių aliejų.

Kajeno paprika taip pat turi stiprų nuskausminamąjį poveikį, nes sumažina neuropeptido, kuris perduoda skausmo signalą, gamybą.  Kajeno paprikos kremas, kuris gali būti tepamas ant artrito pažeistų sąnarių ir kitų skaudamų vietų, nugaros skausmams malšinti. Viena studija parodė, kad tiek reumatoidinio, tiek osteoartritą turintiems ligoniams naudojant paprikos turinčio kremo, sumažėjo skausmas, 80% tyrimo dalyvių pajuto pagerėjimą. Tiesa, tyrime dalyvavo tik apie 100 žmonių, ir taip pat reikia pažymėti, kad dalis paprikos turintį kremą naudojusių dalyvių jautė deginimą ant tepamų vietų. Kitoje studijoje naudojant paprikos kremą (0.075% kapsaicino), pagerėjimas buvo tik osteoatritą turintiems pacientams, kai reumatoidinį artritą turėję žmonės nepajuto žymaus (statistiškai reikšmingo) pagerėjimo.