Plintančios virusinės infekcijos yra labai užkrečiamos, peršalimo ligos pavojingesnės asmenims, kurių imunitetas yra silpnesnis, tuomet reiktų ne tik labiau stiprinti organizmą, bet ir rimčiau pasisaugoti pavojingiausiu sezonu, ypač mažiems vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis asmenims. Virusai plinta oro lašeliniu būdu. Pirmiausiai jie patenka ant nosies ir gerklės gleivinės. Kadangi virusas yra labai mažas, jis ten ilgai neužsibūna ir nukeliauja žemyn – į plaučius. O jei organizmas nusilpęs, virusas prasiskverbia į ląsteles. Ten patekęs pradeda daugintis. Norėdami išsilaisvinti nauji virusai sunaikina ląstelę ir toliau pažeidžia kitas.

Nosies gleivinėje esantys plaukeliai sulaiko įkvepiamame ore esančias dulkes, o kraujagyslės sušildo orą. Taigi mūsų nosis atsakinga už tai, kad į plaučius patektų švarus ir šiltas oras. Tačiau, kvėpuojant smarkiai dulkėtu ar mikrobais užterštu oru, nosies gleivinė nespėja kovoti su šiais organizmo teršėjais. Todėl būtina nosį išplauti. Ši procedūra kiekvienam žmogui turėtų tapti kasdiene nosies higienos priemone. Juk visi valome dantis. Kodėl nesirūpiname nosies higiena? Specialistai sako, kad, kasdien plaudami nosį, galime išvengti ne tik slogos, bet ir gripo, kitų infekcijų sukeltų ligų, nes iš oro patekę virusai negalės daugintis nosies ertmėje: jie tiesiog bus išplaunami, t.y. pašalinami.

Nosies plovimas iš tiesų naudingas, nes po šių procedūrų pagerėja oro filtravimas, palengvėja kvėpavimas. Šį poveikį galima paaiškinti tuo, kad nosies plovimas padeda išsaugoti gleivinės drėgnumą, stimuliuoja nosies gleivinėje esančias jautrias nervines galūnes.

Otolaringologai patvirtina, kad kasdien plaudami nosį galime išvengti ne tik slogos, bet ir sumažinti gripo bei kitų infekcijų sukeltų ligų tikimybę. Iš oro patekę virusai negalės daugintis nosies ertmėje – jie tiesiog bus išplauti.

Bičių pikis – stipriausias gamtos vaistas

Viena iš aktyviausių medžiagų, kovoje su bakterijomis ir virusais yra bičių produktas – pikis, dar kitaip vadinamas propolis. Bičių pikiu bitės kamšo avilio plyšelius, kad apsaugotų avilį nuo infekcijų. Panašiai propolis veikia ir žmogaus organizme.

Šiandieniais tyrimais patvirtinta, kad propolis (pikis) yra galingas natūralus antibiotikas. Jo veikimo spektras labai platus, paveikiantis ne tik bakterijas, bet ir virusus, grybelius. Pikis turi antioksidacinių, biostimuliuojančių, ansetsezuojančių savybių. Jame gausu biologiškai veiklių junginių: polifenolių, aromatinių rūgščių, esterių, eterinių aliejų, mikroelementų, vitaminų, aminorūgščių ir kt. Šis kompleksas itin svarbus žmogaus organizmo fiziologiniams procesams ir gyvybinėms funkcijoms išsaugoti. Skirtingai nei sintetiniai antibiotikai, bičių pikis netrikdo natūralios žarnyno mikrofloros, o patogeninė flora neįgauna atsparumo. Propolyje esantys flavonoidai slopina viruso baltymą ir taip jį „deaktyvuoja”.

Užkirskite kelią virusui patekti į organizmą!

Parengta pagal įvairius šaltinius